„RINGATÓ”
KOMPLEX CSALÁDTÁMOGATÁSI PROJEKT A DÉL-DUNÁNTÚLON
EFOP-1.2.1-15-2016-00111 – pályázat
A támogatás összege: 39.999.952.- Ft, a támogatás mértéke 100%
A pályázat keretein belül nem került sor infokommunikációs fejlesztésre, akadálymentesítésre.
Az „Én Ovim” Alapítvány sikeres pályázatának köszönhetően 2017. január 1-től 2018. december 31-ig az Alapítvány a Ringató Baráti Társaság Egyesülettel karöltve valósítja meg a kisgyermekes családok sokoldalú elérését célzó, színes programját. A program keretében csoportos foglalkozásokat, rendezvényeket és workshopokat tartunk a Dél- Dunántúlon.
A fotódokumnetáció a 3. mérföldkőhöz itt megtekinthető
EFOP-1.2.1-15-2016-00111 Ringató – Komplex családtámogatási program a Dél-Dunántúlon sajtóközlemény
Záró szakmai beszámoló az EFOP-1. 2. 1-15-2016-00111 számú projekthez
2017. január 1-től 2019.01.01-ig
terjedő időszakára
A védőháló a családokért című pályázatra benyújtott Ringató – Komplex családtámogatási program a Dél Dunántúlon című pályázati anyagunk 2016 december 12-én támogatásban részesült. Az elnyert támogatás 39.999.952.-Ft melyet a két évet átölelő programsorozat lebonyolítására használhatunk fel.
A projekt menedzsment folyamatosan dolgozott az ajánlatkéréseken, szerződés kötéseken, szakmai programok szervezésén, lebonyolításán, illetve a beadandó kifizetési kérelmeken, szakmai beszámolókon és hiánypótlásokon.
Az eredeti tervnek megfelelően zajlottak a programok a résztvevő megvalósítók lelkes, színvonalas munkájának köszönhetően.
Nagy sikerrel, hatalmas érdeklődés mellett folytak a rendezvények.
A projekt átfogó célja: A család társadalmi szerepének megerősítése, a családi kohézió növelése komplex szolgáltatások nyújtásával.
A projekt célcsoportokhoz rendelt részcéljai:
A gyermekneveléssel kapcsolatos korszerű ismeretekkel rendelkező szülők és leendő szülők számának növelése.
Sajátos- vagy nehéz élethelyzetben lévő családok támogatása, helyzetének javítása az önkormányzati családsegítő intézmények tevékenységét kiegészítő segítő szolgáltatásokkal.
Bevált mintaprogramok, jó gyakorlatok szélesebb körben történő elterjesztése, a családok egymást segítő közösségeinek megerősítése, a családok jól-léte érdekében a helyi szintű összefogás ösztönzése.
A programokat a Dél-Dunántúli térségben, kiemelten a Szekszárdi Kistérségben, illetve a Pécsi Kistérségben 16 településen valósultak meg.
Az intézményi és szakmai partnereinkkel megvalósított programok magukban hordozzák a jövőbeni együttműködés reményét is.
Hosszú távú cél: Fontos szempontnak tartjuk, hogy a projekt hatása széles körben elterjedjen, helyben történő hasznosulása mellett hatása a régión túl is értékelhető és fenntartható legyen. Projektünk az emberi lét sokoldalú – zenei, mozgásos, kreatív, élményszerű, kommunikatív és interaktív – megnyilatkozásait használta fel egy komplex családtámogatási modell kiépítéséhez.
A projekt sikerét bizonyítja, hogy a 2019 január 1-ig tervezett legalább 400 résztvevővel szemben, programjainkon 1533 fő vett részt!
A tanácsadások a Gant diagram szerint zajlottak, a projekt végére teljesítettük a kitűzött célértéket. A tanácsadásokon 192 fő vett részt.
A 10 fős kiscsoportos foglalkozások a GANT diagram szerint zajlottak a projekt végére teljesítettük a kitűzött célértéket. A foglalkozásokon 240 fő vett részt.
A 20 fős csoportfoglalkozások is a GANT diagram szerint zajlottak a projekt végére teljesítettük a kitűzött célértéket. A foglalkozásokon 361 fő vett részt
Félévente megrendezésre kerültek a Workshopok. A rendezvényeken 192 fő vett részt.
A projektben a tervezett programok a GANT diagram szerint zajlottak, a résztvevők száma minden esetben elérte, vagy meghaladta az eredetileg tervezettet!
A résztvevők létszámát a jelenléti ívek alapján elkészített táblázatból függvény segítségével számoltuk ki, így a duplikáció kizárt.
Szeretnénk megköszönni, hogy támogatták programunkat, lehetőséget biztosítva a megvalósításra!
Fotók a „Ringató – Ezer család énekel” rendezvényünkről
A Ringató programról bővebben: https://www.ringato.hu/